Doprovodné stravovací zařízení a další vybavení jídelny, Konvektomat pro školní jídelnu

Jana Pekařová | 24.3.2022 | Projekty

V současné době školní jídelna za plného provozu vaří až 900 porcí jídel denně. Koupí nového konvektomatu, v četně 2 zavážecích vozíků a změkčovače vody došlo k navýšení výrobní kapacity a zrychlení výrobního procesu. Investicí do konvektomatu si kromě navýšení výrobní kapacity a zrychlení výrobního procesu slibujeme i úsporu elektrické energie a spotřeby vody na jednotku výkonu, možnost uplatnění nových trendů vaření při využití nových technologií, které konvektomat nabízí, /např. bio vaření, snížení hmotnostních ztrát tepelnou úpravou atd…/. Toto nové zařízení poskytuje záruku plnění všech hygienických standardů EU.

Nákup výdejních terminálů a objednávkového systému výrazně zlepšil služby naší školní jídelny všem strávníkům. Strávník si může nově ovládat své konto pomocí dotykového LCD displeje, kde vidí jídelníček, ověřuje stav svého konta a stav objednávek na budoucí období . Nově je také umožněno pomocí záložního zdroje vydávat jídla i při výpadku proudu. Nákupem výdejního vozíku z projektu bude výdejní kapacita navýšena o jednu sekci a samostatné ovládání každé sekce povede k úspoře elektrické energie.